Zapłacić rachunek w imieniu innej osoby: kiedy jest potrzebne pełnomocnictwo?

Zapłacić rachunek w imieniu innej osoby: kiedy jest potrzebne pełnomocnictwo?

Masz firmę i chcesz płacić mniejsze rachunki za prąd? Wyślij fakturę za prąd Twojej firmy na adres : [email protected] a my przedstawimy Ci Tańszą ofertę. Zmieniając sprzedawcę prądu można zaoszczędzić do 30% na rachunkach za prąd. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna.

pay-here Zapłacić rachunek w imieniu innej osoby: kiedy jest potrzebne pełnomocnictwo?

Jeżeli opiekujesz się rodzicem, osobą pod kuratelą lub po prostu jeżeli zajmujesz się bieżącymi sprawami innej osoby, możesz zapłacić rachunek za energię elektryczną tej osoby. Ten artykuł przedstawia podstawowe informacje na temat procedury. W niektórych przypadkach jest konieczne pełnomocnictwo.

Jak zapłacić rachunek za energię w imieniu innej osoby?

Przelew Zapłacić rachunek w imieniu innej osoby: kiedy jest potrzebne pełnomocnictwo?

Obowiązkiem klienta jest płacić za faktury za energię elektryczną. Jednak w przypadku, gdyby klient nie był w stanie osobiście uiścić należnościy, inna osoba może dokonać wpłaty na jej miejscu. Fakturę za prąd można zapłacić osobiście w punktach poboru opłat firmy, która wystawiła fakturę. Można także zapłacić za rachunek na poczcie, w punktach płatności partnerów firmy, lub jeszcze przelewem (i to m. in. z domu). Płatność przez internet jest możliwa, jeżeli klient ma własne konto na platformie “e-faktura” (elektroniczne biuro obsługi klienta) i jeżeli płatnik ma dostęp do tego konta.

Jak podpisać lub zerwać umowę w imieniu innej osoby?

Jeżeli chcesz, aby pełnomocnik miał podgląd do konta, mógł prosić o wytłumaczenie faktur, podpisywać umowy lub zerwać umowę za Ciebie, należy przekazać firmie ręcznie podpisane pełnomocnictwo.

Jak nadać pełnomocnictwo?

Jeżeli chcesz upoważnić kogoś do reprezentowania Twoich interesów lub do zarządzania Twoim kontem, przekaż sprzedawcy wypełniony i podpisany druk pełnomocnictwa, który możesz znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy, lub napisać osobiście.

Przy okazji warto sprawdzić listę sprzedawców z urzędu (ENEA, ENERGA, PGE, RWE, TAURON) lub alternatywnych sprzedawców prądu.

Należy podać następujące informacje:

  • Dane mocodawcy (Imię, Nazwisko, PESEL, adres, data urodzenia, dane dokumentu tożsamości)
  • Dane pełnomocnika (Imię, Nazwisko, PESEL, adres, data urodzenia, dane dokumentu tożsamości)
  • Konto, którego dotyczy upoważnienie
  • Czynności, które pełnomocnik może wykonać w imieniu mocodawcy
  • Termin ważności pełnomocnictwa

Możesz to następnie przekazać firmie sprzedającej prąd listownie lub osobiście w dowolnym Centrum Obsługi Klientów firmy (ENEA, ENERGA, PGE, RWE, TAURON, lub nowych sprzedawców prądu).

Sprawdź również nasz artykuł z poradami, jak oszczędzać prąd pod tym linkiem!

Taryfy dla biznesu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę