Licznik Przedpłatowy ENEA
Czy wiesz że możesz zaoszczędzić do 30% na rachunku za energię zmieniając sprzedawcę prądu? Wypełnij formularz aby otrzymać tańszą ofertę prądu dla Ciebie lub dla Twojej firmy:
Mieszkasz w rejonie dostawcy prądu ENEA i chciałbyś zainstalować licznik przedpłatowy? Już korzystasz z licznika przedpłatowego i chciałbyś dowiedzieć się jak go doładować? Chcesz dowiedzieć się czy licznik przedpłatowy się opłaca? Obecny artykuł odpowie na Twoje podstawowe pytania związane z licznikiem przedpłatowym ENEA.
Licznik przedpłatowy ENEA: jak to działa?
Licznik przedpłatowy działa na podobnej zasadzie co telefon komórkowy na kartę. Przy liczniku przedpłatowym doładujesz swoje konto korzystając z energii elektrycznej którą wykupiłeś. Licznik przedpłatowy pozwala odbiorcy na większą kontrol wydatków energii elektrycznej. Pozwala uniknąć zadłużenia w wydatkach energetycznych. Jednak taki licznik wiąże się również z ryzykiem pozostania bez prądu w domu jeśli zapomnimy o jego doładowaniu.
Licznik przedpłatowy ENEA może być zainstalowany z inicjatywy dostawcy i na jego koszt w następujących przypadkach:
- jeżeli odbiorca co najmniej dwukrotnie w przeciągu roku spóżnił się o co najmniej miesiąc w opłacie rachunku za energię elektryczną,
- jeżeli odbiorca nie ma tytułu prawnego do lokalu,
- jeżeli odbiorca korzysta z lokalu w sposób nie pozwalający na rozliczenie układu pomiarowo-rozliczeniowego, na przykład w przypadku domu letniskowego który wykorzystywany jest sezonowo,
- w przypadku stwierdzonego nielegalnego poboru energii.
ENEA przywiduje również możliwość zainstalowania licznika przedpłatowego na życzenie klienta na koszt dostawcy. Aby zainstalować licznik przedpłatowy, odbiorca może napisać wniosek do siedziby Operatora ENEA. Wniosek będzie rozważony przez dostawcę. Dowiedz się jaki jest adres siedziby Operatora ENEA lub najbliższego Biuro Obsługi Klienta (BOK) ENEA. W przypadku pozytywnego rozważenia prośby, monter dostawcy ENEA przychodzi do domu lub do lokalu aby zamontować licznik.
Mają prawo do instalacji licznika przedpłatowego na koszt dostawcy również odbiorcy “wrażliwi” mający prawo do dodatku mieszkaniowego. W tym przypadku po złożeniu wniosku do dostawcy z prośbą o zainstalowanie licznika przedpłatowego dostawca jest zobowiązany zainstalować taki licznik na własny koszt w okresie do 21 dni od otrzymania wniosku.
Jak doładować licznik przedpłatowy ENEA
Licznik przedpłatowy ENEA można doładować kupując energię elektryczną w Biurze Obsługi Klienta (BOK) ENEA. Kupując prąd odbiorca otrzymuje dwudziestocyfrowy kod. Wprowadzając kod do licznika dzięki klawiaturze doładowuje energie elektryczną.
Czy licznik przedpłatowy się opłaca?
Licznik przedpłatowy daje odbiorcy poczucie większej kontroli nad wydatkami energii. Dzięki niemu nie może się zadłużyć ale ponosi on również ryzyko pozostania bez prądu w przypadku braku doładowania licznika przed zużyciem poprzedniego doładowania.
Koszt instalacji licznika przedpłatowego ENEA
W przypadku dostawcy ENEA, jeżeli prośba o zainstalowanie licznika przedpłatowego zostanie rozważona pozytywnie, odbiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z instalacją licznika przedpłatowego który zostanie zainstalowany na koszt dostawcy.
Dodatkowe opłaty stałe przy korzystaniu z licznika przedpłatowego
W przeciwieństwie do innych dostawców w Polsce, dostawca ENEA nie oblicza żadnych dodatkowych opłat stałych lub kosztów związanych z obsługą licznika przedpłatowego oprócz naliczania taryf ENEA za dostawę i sprzedaż prądu. Sprawdź taryfy sprzedaży prądu ENEA.
KONKLUZJA
W przypadku zgody dostawcy ENEA na instalacje licznika przedpłatowego odbiorca nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów ani za instalacje, ani za korzystanie z licznika przedpłatowego. Licznik przedpłatowy ENEA okazuje się więc dobrym rozwiązaniem dla odbiorców którzy chcą mieć większą kontrolę nad wydatkami energetycznymi i którzy otrzymują zgodę na jego zainstalowanie od dostawcy.